Ozonlu Ürünler: Ozonlu Yağ ve Ozonlu Su

Ozonlu Yağ : Ozonize olmuş yağın özgün terapatik kozmetik özellikleri doğal güzellik ve cilt sağlığı için etkin çözümler sunmaktadır. Krem sadece ciltteki pürüzleri kapatmakla kalmaz, aynı zamanda doğal fonksiyonlarını normale döndürüp, stimule eder. Canlanan cilt koruma, dış etkenlere direnç gösterme, nem tutma, yenilenme özelliklerini arttırır.

Ozonlu yağ, kozmetik kullanımı yanı sıra dermatolojik, cerrahi, jinekolojik, ağız ve diş sağlığı ve daha pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Kozmetik Endikasyonları
Sellülit tedavisi, akne (sivilce), cilt lekeleri, kırışıklık tedavisi, saç ve kirpik güçlendirme, kuru cilt bakımı, atopic dermatit

Tıbbi Endikasyonları
İyi bir bakteri, virüs ve mantar öldürücü olduğundan pek çok enfeksiyonlu cilt hastalığında kullanılabilir. Yapılan tedaviler 2-3 ay süreli olmalıdır. Açık yarlarda ve hassas cilt durumlarında ozonlu yağ seyreltilerek kullanılmalıdır.(Herpes, kondilom, egzema, atopik dermatit, pyodermi, candida, deri mantarları, tırnak mantarları, fronkülozis, kolpitis, vulvar kravrozis, urerit, prostatit, yaralar (zor iyileşen yaralar dahil), dekübit, yanıklar, hemoroid, anal fissür, meme başı fissürleri, gingivit, konjunctivit, akut enfekte kulak burun boğaz hastalıklarında).

Kullanım Şekli:
Günde 1-4 kez ince tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülür.

Saklama Şekli ve Süresi:
Günlük kullanımlarda serin ve güneş görmeye yerde saklanması yeterlidir. Dolapta saklama süresi 2 yıldır.
Ozonlu Su

Suyun ozonlanması değişik oranlarda yapılmaktadır. Bu konuda en önemli sorun, ozonlanmış suyun içindeki ozon pek dayanıklı değildir. Kısa sürede içinde bulunduğu suyu terk ederek oksijen halinde havaya karışır. Bu sebeple ozonlu su üretildikten sonra kısa sürede tüketilmelidir.

Ozonlu su ciltteki yaraların tedavisi yanında ağız içi ve sindirim sistemi hastalıklarında da kullanılmaktadır..

Bir cevap yazın